Aktuality

Divadelní expedice do Drážďan

20.11.2014     Pavel Grünwald     zpět do sekce Aktuality

Ani o podzimním volnu skupinka němčinářů nezahálela, výběr žáků 8. a 9. tříd se vypravil na výlet do Drážďan. A nebyl to výlet ledajaký. Zúčastnili jsme se soutěže – Městská rallye po Drážďanech. Naše putování po tomto historickém městě začalo ve čtvrti Neustadt. Hra byla interaktivní a žáci při ní plnili mnoho úkolů. Např. museli vyměnit typicky český pardubický perník za něco typicky německého, nebo měli zjistit, co je „Russisches Brot“ a kolik stojí. Dále si měli koupit nejlevnější jízdenku na MHD, přepravit se tramvají z Neustadtu do historického centra, zjistit, co se dnes hraje v Semperově opeře apod. Za tři hodiny putování poznali žáci kus Drážďan a také si vyzkoušeli své jazykové dovednosti. Ve 14 hodin se všechny skupiny setkaly u „Frauenkirche“, kde bylo vyhodnocení soutěže. Velkým překvapením bylo pro nás vítězství. Vyhráli jsme pravou drážďanskou vánoční štolu a exkurzi do zákulisí divadla Mladé generace, kam jsme se po rallye vypravili na divadelní představení hry „Rico, Oskar a přízraky“. Nejdříve jsme s průvodkyní „prošmejdili“ každý kout divadla i dílny, kde se vyrábí kulisy i kostýmy, a poté jsme usedli do hlediště a užili si již zmíněnou hru. Díky pořadatelkám expedice jsme dokonce i rozuměli, přestože naše němčina zdaleka na takové vysoké úrovni není. Připravily pro nás totiž české titulky. Pozdě večer jsme se velmi unaveni, ale plní zážitků, vrátili domů. Velký dík patří Goethe-Zentru Pardubice, které nás na tuto výpravu pozvalo.
Mgr. Jolana Winklerová