Aktuality

Červnový cyklokurz žáků 9. tříd

26.6.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Ve dnech 12., 13., a 14. června 2023 naše škola uspořádala pro zájemce z řad žáků 9. ročníku výjezdový cyklokurz.

V pondělí jsme vyrazili po cyklostezce směr Libivá a dále přes Lukavici a Bohuslavice po hrázce až do Leštiny a Lesnice. V Leštině jsme se zastavili na vynikající oběd v restauraci u Keprtů, občerstvili se zmrzlinou a vyrazili na zpáteční cestu přes Vilu Háj a Třeštinu zpět do Mohelnice. Celkem jsme ujeli 36 km.

V úterý nás čekala trasa Litovelským Pomoravím přes Moravičany, Nové Mlýny a Nové Zámky až do Doubravského Dvora. Tam jsme si prohlédli tamní farmu, hlad jsme zahnali luxusním hamburgerem s názvem Doubravák a přes Sobáčov a Mladeč se vrátili zpět do Mohelnice. Tato trasa měřila kolem 35 km.

Poslední den byla naplánována trasa kratší, ale se sportovním programem. Absolvovali jsme trasu přes Újezd, Líšnici, Loštice a Moravičany kolem Bagru až do Sport Relax kempu, kde nás čekal plážový volejbal a oběd v podobě smaženého sýra s hranolky. Zpáteční cestu jsme si ještě protáhli přes hrázku do Libivé a po cyklostezce do Mohelnice. Tato trasa měřila cca 29 km.

Celkem jsme během těch tří dnů najeli kolem 100 km, což je slušná porce. Počasí nám vyšlo na výbornou a kromě jedné odřené holeně jsme to všichni zvládli bez úrazu. Tuto akci hodnotíme jako velmi zdařilou a těšíme se na příští rok, kdy ji určitě opět zopakujeme.

Mgr. Vojtěch Zeman