Úspěchy na soutěžích

POHÁR ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU 2015

20.5.2015     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Vrcholem atletické žákovské sezóny je Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou, jehož už 47. ročník proběhl v májových dnech na Tyršově stadionu v Šumperku. Nejdříve se uskutečnilo okresní finále, z něhož vítězné týmy pak postoupily do krajského kola, které se rovněž proběhlo v Šumperku.
Základní škola Mlýnská měla v okrese zastoupení ve všech 4 věkových kategoriích. Nejvíce se dařilo mladším chlapcům, kteří v silné konkurenci vybojovali výborné 2. místo a tím postoupili na „divokou kartu“ do krajského finále. Ani zde se neztratili a po ještě lepších výsledcích než v okresním kole nakonec obsadili 5. místo. Když zvážíme, že soupeřili s žáky, kteří navštěvují velké atletické kluby jako je Atletika Olomouc, Šumperk nebo Prostějov, tak jako amatéři v tomto sportu jim byli více než důstojnými soupeři. Z individuálních výkonů se zaskvěl nejvíce ve skoku vysokém Jakub Nosek, který skončil 3. výkonem 150 cm a Martin Seidl v běhu na 1000 m byl časem 3:20,5 min. na celkovém 6. místě.