Úspěchy na soutěžích

„OPĚT JEN BRAMBOROVÁ“ MEDAILE Z FLORBALU

19.11.2015     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Mezi jednu z posledních podzimních žákovských soutěží patří tolik oblíbený florbal. Ve čtvrtek 12. 11. se uskutečnilo v nově zrekonstruované a rozšířené sportovní hale na Mlýnské okresní finále mladších žáků. Tak si tito 10 – 13letí reprezentanti z osmi škol šumperského okresu přijeli změřit svou dovednost v tomto populárním sportu.
Tohoto okresního kola se zúčastnila družstva, která postoupila z kol základních. Byla to družstva: ZŠ Údolí Desné, I. ZŠ Šumperk, II. ZŠ Zábřeh, ZŠ Bludov, ZŠ Libina, ZŠ Postřelmov a obě mohelnické základní školy: Vodní a domácí Mlýnská. Po rozlosování se oproti loňsku týmy utkaly ve dvou skupinách po 4 a pak následovaly semifinálové zápasy, ve kterých se střetli vítězové skupin s těmi druhými z vedlejší skupiny a dále pak týmy, kterým se ve skupinách tolik nedařilo. Ty se utkaly o konečné 5., respektive 7. místo. Délka všech utkání byla 1 x 10 minut.
Celkovým, poměrně překvapivým vítězem a přeborníkem okresu Šumperk ve florbalu se pro rok 2015 stali žáci ze ZŠ Bludov. Na druhém místě bylo opět překvapení, a to hoši ze ZŠ Postřelmov. Až pomyslný bronzový stupínek pak obsadili favorité celého turnaje, loňští vítězové – hoši hrající lední hokej – z I. ZŠ Šumperk. Bramborovou medaili za čtvrté místo získali tak jako v posledních dvou letech domácí hráči, když měli velmi dobrý vstup do turnaje, neboť vyhráli poměrně s přehledem úvodní tři zápasy v základní skupině a to s Libinou, rivalem z Vodní (oba 1 : 0) a s pozdějším vítězem z Bludova (3 : 1). Následná euforie a sebevědomí opět narazilo, když v zápase o postup do finále nevyužili hráči z Mlýnské několik velmi dobrých brankových situací a konečné skóre 0 : 0 dávalo tušit rozuzlení v následných nájezdech. V těch, bohužel v dramatické zápletce, prohráli s Postřelmovem 1 : 2. V následném zápase alespoň o bronzovou medaili nestačili na běhavější a technicky vyzrálejší „hokejisty“ ze Šumperka a celkem zaslouženě prohráli 0 : 2, když opět neproměnili šance a z následných rychlých protiútoků sehraných hráčů soupeře inkasovali. Škoda. Tento výběr Mlýnské si za předvedenou hru určitě některou z medailí zasloužil.
Mlýnskou reprezentovali: Keprt Matěj, Rozsíval Erik, Husárek Radim (všichni 6. B), Bizek Matěj, Dunovský Lukáš, Melhuba Lukáš, gólman Hampl Jan (7.B), Špička Adam, Chrenko Adam (8.A), Hekele Robin Martin a Gallo Milan (8.B). Nejlepším hráčem za Mlýnskou byl zvolen Matěj Bizek, když vstřelil 2 branky a na 1 přihrál.

Výsledné pořadí:

1. ZŠ BLUDOV