Úspěchy na soutěžích

1.kolo Coca Cola Školský pohár 2012

1.5.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve středu 25.dubna proběhlo 1.kolo turnaje ve velké kopané Coca
Cola Školský pohár 2012. Do této fáze turnaje se probojovali hoši z Mlýnské z úvodní kvalifikace, když v ní porazili ZŠ a DD Zábřeh a ZŠ Školská Zábřeh. Tentokrát jim počítač přiřadil fotbalisty z Východočeského kraje a to z ZŠ a MŠ Tatenice, ZŠ a MŠ Městečko Trnávka a ZŠ Smetanova Lanškroun.Hrálo se na „umělce“ mohelnického fotbalového oddílu turnajovým způsobem, každý s každým 2 x 15 minut.
V prvním zápase proti Tatenici jsme měli výraznou převahu a konečné skóre 5 : 0 pro Mlýnskou bylo pro soupeře ještě milosrdné. Góly vstřelili: 3 Šincl, dvojčata Radek a Honza Marákovi po jednom. Ve druhém duelu proti Lanškrounu byl průběh utkání vyrovnaný, výhodu měl tým, který hrál s větrem v zádech. Ten nakonec pomohl Mohelnickým, když pár minut před koncem zápasu prostřelil obranu soupeře Zahradník a tím stanovil konečný výsledek důležitého zápasu 1 : 0 ve prospěch Mlýnské. Do posledního našeho utkání jsme nastoupili proti Městečku Trnávka. Mlýnským stačila k celkovému vítězství remíza, Trnávka by musela vyhrát. I tento souboj byl velmi vyrovnaný, vždyť každá chyba by znamenala konec putování v soutěži, neboť pouze vítěz postupuje do dalšího kola. K tomuto cíli byla stanovena i taktika, hlavně neinkasovat. A tak se vše podřídilo remíze 0 : 0, když bezchybná obrana s gólmanem Tyráčkem měla na konečném postupu „lví podíl“.

Výsledky turnaje:

Mlýnská : Tatenice 5 : 0
Lanškroun : Městečko Trnávka 0 : 0
Městečko Trnávka : Tatenice 2 : 1
Mlýnská : Lanškroun 1 : 0
Tatenice : Lanškroun 0 : 5
Městečko Trnávka : Lanškroun 0 : 0

Konečné pořadí:

1. ZŠ Mlýnská
2. ZŠ a MŠ Městečko Trnávka
3. ZŠ Lanškroun
4. ZŠ a MŠ Tatenice

V Mohelnici, 27. 4. 2012 Mgr. Milan Horký, pořadatel turnaje