Úspěchy na soutěžích

1. kolo basketbalového turnaje Jr.NBA

15.10.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Naše škola se zúčastnila ve čtvrtek 12. října prvního kola basketbalového turnaje s názvem Jr. NBA. V draftu nám byl vylosován tým Golden State Wariorrs, pod jehož názvem naše škola v turnaji hraje. Zápasy se konaly ve Žďáru nad Sázavou a našimi soupeři byly ZŠ Palachova a ZŠ Švermova, obě ze Žďáru nad Sázavou a dále pak ZŠ Vodní z Mohelnice a ZŠ Heyrovského z Olomouce. Náš tým podal vynikající výkon na hranici svých možností a odměnou nám byly vítězství nad ZŠ Vodní a ZŠ Heyrovského shodně v poměru 32:20. Na Žďárské školy, které měly ve svém týmu vynikající hráče, jsme bohužel nestačili. Ale i tak hodnotím naše vystoupení velice pozitivně a příští čtvrtek 19. října, kdy se hraje druhé kolo tohoto turnaje, zkusíme přidat co nejvíce výher a postoupit do další fáze turnaje. Držte nám palce.

Mgr. Vojtěch Zeman