Školní projekty

Dýňobraní 2022

3.11.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Školní projekty

V podvečer prvního listopadu jsme opět rozzářili naši školu na Mlýnské ulici. Dýňobraní se uskutečnilo už podruhé a stejně jako vloni jsme se na něj zodpovědně připravovali. Žáci z každé třídy s pomocí svých učitelů a asistentů vydlabali a vyřezali děsivé i legrační dýňové obličeje, připravovaly se různé podzimem inspirované dobroty.  Okolí školy se proměnilo v říši strašidel, duchů a bubáků. Po setmění se malí i velcí návštěvníci konečně dočkali a vchod školy zaplavily desítky zářících dýní. Ale tím večer světel a světýlek zdaleka neskončil.

Školní hřiště ovládla lightshow skupiny Postrpoi a na všechny příchozí čekalo krásné vystoupení plné hudby a světelných efektů. Dočkali jsme se dokonce zobrazení našeho školního loga a jak jinak i dýní – hlavního symbolu dýňobraní.

O další překvapení pro všechny děti i dospěláky se postaral náš žák Matěj Plšek, který se svojí doprovodnou kapelou FUPO roztančil a rozezpíval celé hřiště. Ti, kteří Matěje slyšeli vystupovat poprvé, museli určitě uznat, že má velký talent. Nedávno si zazpíval se skupinou Mirai v O2 aréně a my jsme pyšní, že si můžeme užít jeho vystoupení i ve škole.

Během podvečera se konečně otevřela vstupní brána do světa strašidel. Každý dětský návštěvník se pozdravil s duchy, dostal od nich světýlko na cestu, a pokud se mu podařilo překonat strach a prošel všemi nástrahami pekelníků, zombíků a nejrůznějších děsivých bytostí, čekala ho na konci sladká odměna.

Kdo dostal během podvečera chuť, zavítal do zóny občerstvení a vybral si z nabídky sladkých i slaných dobrot. Připraveny byly samozřejmě i ochutnávky pokrmů z dýní a na své si přišli i milovníci ostrých chutí.

Dýňobraní je za námi a my se těšíme … nejen na další ročník, ale také na další akce, při kterých se můžeme ve škole společně setkat i jinak, než ve vyučování. My přijdeme určitě rádi – a vy přijďte také!