Realizované 3. osobou

Přátelé z Radlinu

5.9.2011     Aleš Plhák     zpět do sekce Realizované 3. osobou

Výměnný pobyt

Dne 10., 11. a 12. května vyrazili žáci 6. – 8. ročníku spolu s pedagogickým doprovodem na třídenní pobyt do spřáteleného polského města Radlinu. Zde byl pro všechny připraven bohatý program.

Prohlédli jsme si moderní, krásně vybavené školy. Také jsme fárali do dolu, ve kterém se dříve těžilo uhlí a kde se nyní nachází muzeum, nakupovali v nedalekém městě Rybniku. Nejvíce jsme si užili večerní a noční zábavu, která nám sice ráno způsobila kruhy pod očima, ale při které došlo ke sblížení s polskými dětmi.

Na oplátku jsme naše nové kamarády pozvali k nám do Mohelnice. Přivítali jsme je ve středu 1. června a ukázali jim pro změnu naše město a školu, za kterou se nemusíme vůbec stydět. Druhý den jsme společně vyrazili na hrad Bouzov a do ZOO na Svatém Kopečku v Olomouci. V pátek  jsme polským kamarádům připravili dopolední program ve škole. Dokonalá prohlídka školy vedená našimi žáky, hodina anglického jazyka, při které se všichni obohatili o nová slovíčka jak v polském, českém, tak i anglickém jazyce, tak seznámení polských kamarádů s naší republikou v hodině zeměpisu byla pro všechny velkým zážitkem. V odpoledních hodinách jsme se s polskými přáteli rozloučili, vyměnili si kontakty, a někteří dokonce uronili slzičku. Téměř všichni jsme se shodli, že na tyto dny budeme dlouho vzpomínat.

Autor: Mgr. Michaela Hlavinková

Nebyly nalezeny žádné obrázky