Probíhající projekty

Návštěva z Radlinu

15.5.2012     Pavel Grünwald     zpět do sekce Probíhající projekty

Stejně jako v loňském roce probíhá i v tom letošním výměnný pobyt našich a polských žáků z polského města Radlin. Ve dnech 10.-11. května 2012 proběhla první část, kdy polské děti z různých škol spolu se svými učitelkami a ředitelkami přijely k nám do Mohelnice. První den jsme navštívili ZOO Olomouc a Sluňákov, centrum ekologických aktivit v Horce nad Moravou. Další den jsme pak polské žáky přivítali na naší škole. Paní ředitelka provedla hosty spolu s jejich učitelkami po škole. V jazykové učebně se sluchátky si paní učitelka Klimešová pro naše i polské děti připravila zábavnou hodinu angličtiny. V keramické dílně si děti za asistence paní učitelky Šmirgové vyrobily misky, vázičky nebo zvířátka z hlíny. Jejich vypálené výrobky jim přivezeme do Radlinu při naší návštěvě. Další součástí programu byla hra na drumbeny a sportovní aktivity, které nám pomohl zajistit pan učitel Grünwald.

Po společném obědě jsme se všichni rozloučili. Těšíme se, až na přelomu května a června vyrazíme do Radlinu a návštěvu oplatíme.

Mgr. Romana Feráková

Mgr. Hana Vyplašilová