Aktivity školy

Ohlédnutí za lyžařskými kurzy

20.3.2017     Pavel Grünwald     zpět do sekce Aktivity školy

Letošní zima, tolik bohatá na sněhovou nadílku, zimním sportům opravdu přála. Také z naší školy jako již tradičně vyrazily dvě výpravy lyžařů a snowboardistů na školní chatu v Moravském Karlově, aby poznaly nebo zdokonalily umění jízdy na sněhu na sjezdovce v nedalekém Šanově. V termínu od 6. do 11. února se sem vydala třída 7. B a žáci z 8. tříd a v sobotu 11. 2. je na týden vystřídala 7. A společně se žáky z 6.B. I když prvnímu turnusu přálo počasí méně, nakonec si všichni lyžaři i snowboardisté naplno užili sněhu a zimních radovánek. Na konci obou kurzů bylo mnohdy těžké poznat, kdo sem přijel jako „ostřílený borec“ a kdo jako začátečník. Ne všechen čas jsme však trávili na Šanově. Čekaly nás i odpočinkové chvíle spojené s procházkami nebo zápolení v „biatlonu“. Večerní program zaplnily přednášky, společenské hry i diskotéky, při kterých se všichni dobře bavili a navazovali nová přátelství. Věříme, že se děti na zimních kurzech mnohému naučily, a to nejen co se lyžařského umění týče. Užily si týdne pohybu, her, krásné přírody, společnosti kamarádů a také poznávání sebe sama v dosud neznámých situacích. Doufejme, že ze všech se stali zastánci zdravého pohybu na čerstvém vzduchu! Děkujeme všem, kteří se na našich kurzech podíleli.

Prvá, P. Grünwald