Aktivity školy

Jarní Flora Olomouc 2016

29.4.2016     Milan Horký     zpět do sekce Aktivity školy

V pátek 22. dubna se vydali žáci 7. A v rámci předmětu pěstitelství do Olomouce, aby zhlédli velice oblíbenou jarní etapu mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2016. Letos to byl již 37. ročník této nejstarší a také nejproslulejší výstavnické akce svého druhu v České republice
Ústřední expozice výstavy nesla název Karel IV. – Otec vlasti a návštěvníkům připomněla pomocí symboliky nesčíslného množství barev, tvarů a vůní 700. výročí narození tohoto významného státníka a panovníka z rodu Lucemburků, jenž české země přetvořil v kvetoucí zahradu Evropy vrcholného středověku. Hlavní pavilon „A“ tak pomocí postav a hudby z oblíbeného muzikálu „Noc na Karlštejně“ představil vladaře i dobu, ve které žil. Nechybělo ani stylizované nádvoří či reprezentační sál s červeným kobercem, pódium s trůnem a královskou korunou, alchymistická laboratoř, klenotnice s korunovačními klenoty, obrazárna s výstavkou soutěžních prací nebo zbrojnice s krčmou, kde si mohli návštěvníci odpočinout a ochutnat některé produkty.
Mnozí žáci byli na takové výstavě poprvé. To, že se jim v Olomouci líbilo, připomínaly balíčky a igelitové tašky s rostlinkami, cibulkami nebo třeba kaktusy. Určitě budou mít zájem se podívat na podzimní výstavu i v září.
Mgr. Milan Horký, uč. pěstitelství