Aktuality

Tajemný svět Ekvádoru a Galapág

29.11.2012     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Ve čtvrtek 22.11. 2012 se žáci sedmých tříd zúčastnili vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Jednalo se o unikátní, populárně naučný, vzdělávací projekt s přírodovědně – zeměpisným obsahem. Probíhal ojedinělou formou – pomocí nejmodernější multimediální projekce fotografií a videoukázek. V pořadu byly použity autentické zvuky, hudba i na živo komentovaný výklad reportéra.
Poznali jsme tajemný svět země na rovníku, která je plná vulkánů, jedinečných živočichů a udivujících kulturních tradic . Seznámili jsme se s polohou Ekvádoru na mapě světa, s její historií, s politickým zřízením i s obyvatelstvem a jeho životním stylem. Ekvádorské hospodářství je zaměřeno na zemědělství, této zemi se přezdívá „banánová“ republika a v současnosti se potýká s vysokou kriminalitou.
Souostroví Galapágy, které k Ekvádoru patří, je světem plným přírodních pokladů. Na devatenácti sopečných ostrovech ležících ve východní části Tichého oceánu nalezneme vzácné druhy rostlin a živočichů. Díky nim byly Galapágy zapsány na seznam přírodního dědictví UNESCO.
Projekce byla velmi poutavá, autoři nám připravili nezapomenutelný zážitek. Nové informace využijeme v hodinách zeměpisu a přírodopisu.
Mgr. Helena Palová