Aktuality

Sněhulákový den v 1. B

9.3.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Zima je roční období, s nímž přichází mnoho krásného. Kam oko dohlédne, lze spatřit peřiny bílého sněhu nebo křišťálové rampouchy visící ze střech domů…..

Zima se ovšem v posledních letech stává ročním obdobím, které známe už jen ze starých fotografií, filmů a vzpomínek.

Letošní zima, nás mile překvapila a v únoru jsme se dočkali i bohaté sněhové nadílky. Děti si užily sáňkování, bobování, lyžování, koulování a konečně si také postavily sněhuláky. Mrzlo a děti na nohy nazuly i brusle.

Ačkoliv v pondělí 1. 3. 2021 startuje meteorologické jaro, to astronomické nás čeká až 20. března.

Domluvili jsme se s dětmi, že se se zimou rozloučíme poslední únorový týden a sněhuláky si postavíme i ve třídě  během projektu Sněhulákový den.

24. 2. 2021 jsme do školy přišli oblečeni v bílém oděvu, vyrobili jsme si černé knoflíky, červené nosy a barevné klobouky.  Byli z nás sněhuláci. Pracovali jsme ve čtyřech dílnách. Dvě byly zaměřené na výtvarnou a pracovní činnost, třetí byla vědomostní a čtvrtá se konala v tělocvičně.

V matematice jsme počítali se sněhovými koulemi, řadili sněhuláky podle počtu knoflíků …

Ve skupinách jsme vyhledávali a porovnávali obrázky sněhuláků, malý a velký, veselý a smutný. Také dokreslovali zimní obrázky a hledali stopy zvířátek. Vystřihovali sněhové vločky, ze kterých jsme postavili velikého sněhuláka.  Skládali a lepili obrázky na téma: Jak postavit sněhuláka. Celý den plný práce. Nejkrásnější sněhulák vznikl jako společná práce všech dětí.

V tělesné výchově jsme hráli zimní hry: Na mrazíka, Sněhuláci, hýbejte se, Kdo se bojí sněhuláka a uspořádali jsme sněhulákové soutěže: chodili jsme ve stopách sněhuláků, jezdili na snowboardu, skákali na sněhových koulích, prolézali sněhovým tunelem, kouleli sněhové koule, přeskakovali sněhové závěje. Naše kamarádství s ostatními sněhuláky jsme ověřili během hry s padákem přátelství.  Za naši snaživost a pečlivost jsme získali sněhulákový diplom.

Ve třídě jsme si na závěr vytvořili každý svého sněhuláka. Už se těšíme až si ho odneseme domů.

Uvidíme, zda nás v březnu ještě nepřekvapí sněhová nadílka a my si  postavíme sněhuláka i venku.

Mgr. Dagmar Čepová