Aktuality

Školní kolo Olympiády ČJ

13.1.2021     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

I přes distanční výuku se naše škola zapojila do celostátní soutěže vyhlašované MŠMT Olympiáda z českého jazyka 2020. Školního kola 47. ročníku se zúčastnilo 14 žáků z 8. a 9. ročníku, kteří ve své kategorii změřili síly i s žáky víceletých gymnázií. V této obtížné situaci přešli organizátoři k plnění úkolů v online prostoru, což oživilo práci nejen dětem, ale i opravujícím učitelům. Naši řešitelé se velmi statečně prali se záludnými otázkami z oblasti významu slov, gramatické správnosti, hláskosloví, tvarosloví a skladby.

 Děkujeme všem zúčastněným školního kola ZŠ Mlýnská a gratulujeme postupujícím Adéle Grünwaldové (8. r.) a Petře Šipkové (9. r). Okresní kolo zajišťuje Doris Šumperk, držme slečnám palce.

Zamyšlení na závěr, co byste ve slohové části napsali vy k tématu “V mé knihovničce nesmí chybět….”?

za kabinet ČJ T. Strupková, M. Prvá