Aktuality

Náslechová hodina předškoláků z MŠ Hálkova v 1.A

30.1.2014     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Čtvrteční dopoledne 24. ledna bylo v 1.A plné očekávání vzácné návštěvy. Přišli se totiž podívat budoucí školáci a bývalí kamarádi z MŠ Hálkova. Vyučovací hodina začala jednoduchými jazykovými hrami, písničkou a didaktickou hrou na poznávání správných tvarů písmen, předškoláčci hádali spolu se školáky názvy zvířátek v lese, sestavovali jednoduché věty, pozorovali se zaujetím školní činnosti, ale hlavně dovednosti našich prvňáčků, jejich čtení prvních slabik a slov nebo řešení jednoduchých početních úkolů. Největší zájem pak vzbudily hry u interaktivní tabule na procvičování učiva – lovení ryb geometrických tvarů, obarvování chameleona namícháním zadané barvy nebo parkování aut do garáže se správným výsledkem .Vyučovací hodina se nakonec dětem zdála být krátká a snad splnila svůj hlavní cíl – přiblížit budoucím prvňáčkům prostředí školy a zbavit je možných obav souvisejících s blížícím se zápisem do prvních tříd.

Mgr. Jitka Kyseláková