Aktuality

Hrátky se školáky

18.9.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Již po třetí pořádala ZŠ Mlýnská v Mohelnici zábavné odpoledne, které bylo určeno nejen pro mladší žáky školy, ale i pro děti z jiných škol a předškolních zařízení . Hrátky se školáky se konaly v úterý 17. září 2013, tentokráte kvůli nepříznivému počasí v tělocvičně na Masarykově ulici. Nejen tělocvična, ale i chodby školy se změnily ve velikou veselou hernu, která nabízela mnoho lákadel a atrakcí.
Děti hned u vstupu obdržely kartičku, do které se zaznamenávaly úspěchy při zdolávání úkolů. A tak se házely kroužky na dlouhý krk čápa, míčky do tlamy lva a shazovaly plechovky. Kdo nebyl úspěšný v hodech, určitě vynikal třeba ve skákání v pytlích, chůzi na obřích stopách. Dívky nejraději skládaly obrázky z pohádek a balancovaly po dráze s míčky. Nezapomnělo se samozřejmě ani na kluky. Ti zase vynikali ve střelbě na florbalovou branku, jezdili slalomovou dráhu na koloběžkách a klouzali se po lavičkách. Ti nejmenší s trochou strachu prolézali nekonečným tunelem či překonávali opičí dráhu.Všichni si pak mohli dosažené body za splněné úkoly proměnit za drobné odměny a k tomu ještě obdrželi malé občerstvení. Velikým lákadlem bylo malování na obličej. A tak mnoho malých slečen muselo trpělivě vystát frontu, až na ně dojde řada. Stálo to ale za to a jejich tvář tak zdobili motýlci, či květy. Kluci dávali přednost supermanům a dalším tajemným postavám.
Děti, které zavítaly do tělocvičny ZŠ Mlýnská na Masarykově ulici, své návštěvy určitě nelitovaly. Opět se potvrdilo, že škola není jen učení, ale děti v ní zažijí také zábavu, pohyb, poznají nové kamarády a odnesou si mnoho pěkných zážitků.
Mgr. Aleš Plhák