Aktuality

Hrajeme dětem pohádky

30.1.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Žáci sedmého a osmého ročníku mají v rámci volitelných předmětů možnost navštěvovat hodiny dramatické výchovy. V těchto hodinách se zabýváme hereckou průpravou a nacvičujeme různé scénky a pohádky. Svoji šikovnost naši herci předvedli již na vánočním jarmarku a nyní nacvičené příběhy s chutí zahráli i svým mladším spolužákům z prvních a druhých tříd. Sedmáci si připravili popletenou pohádku O Červeném Smolíčkovi. Malí diváci museli hru bedlivě sledovat, aby pak dokázali hercům pomoci pohádku rozplést a porovnat Karkulčin košíček. Společně se žáky osmého ročníku jsme si pak v krásných kulisách osvěžili vánoční poselství. Herci nás zavedli do dávného Betléma a připomněli nám Ježíškův kouzelný příběh.

I když se kvůli nemocem některé role musely narychlo přeobsazovat, oběma skupinkám divadelníků se zahrané pohádky velmi povedly a u malých diváků se setkaly s úspěchem. A my se společně s dětmi těšíme na příště, co dalšího si pro nás mladí herci připraví.

Markéta Prvá