Aktuality

Besedy na téma Osobní bezpečí

11.11.2014     Renáta Formánková     zpět do sekce Aktuality

V průběhu prvního listopadového týdne proběhly ve třídách 1. stupně naší školy besedy na téma Osobní bezpečí dětí. Pozváním poručíka Mgr. Marie Šafářové, komisaře Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, jsme chtěli děti poučit, jak se chovat, a tím předejít možným nebezpečným situacím, se kterými se děti mohou v každodenním životě setkat. Paní komisařka formou krátkých videí i svým vyprávěním poučila děti o chování a jednání při kontaktu s cizí osobou, při telefonování a přijímání telefonních hovorů z neznámých telefonních čísel, jak reagovat při nálezu neznámých předmětů. Svými otázkami přiměla děti o této problematice přemýšlet a zapamatovat si zásady bezpečného chování. Děti besedu doplnily mnoha svými zážitky a zkušenostmi.