Úspěchy na soutěžích

Starší hoši z Mlýnské třetí

6.10.2011     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Pěkného sportovního úspěchu dosáhli v okresním kole v přespolním běhu starší hoši – žáci 8. a 9. tříd ze ZŠ Mlýnská Mohelnice. Po vítězství v základním kole se v kole okresním „vybičovali“ k dalšímu výbornému výkonu a v konkurenci dalších osmi škol šumperského okresu skončili na pěkném 3. místě. Závod se uskutečnil na těžké trati v Rudě nad Moravou, vedl po lukách a přilehlých lesích a zvláště kopcovitý výběh ke konci tříkilometrového běhu prověřil fyzickou kondici všech běžců.
O tento úspěch se zasloužili: 7. místem Jan Marák (8.A), 9. Jiří Šincl (9.B), 18. Radek Marák (8.C) a 24. Petr Skála (8.C). V týmu ještě běželi: 26. Tomáš Najman (8.A) a 27. Jan Balicz (9.B).
I v dalších kategoriích se žáci a žákyně z Mlýnské neztratili: mladší hoši skončili 5., mladší i starší dívky obsadily ve svých bězích 6. místo. Největšího individuálního úspěchu dosáhl v kategorii mladších žáků Vojtěch Platek, který již od startu udával tempo až do cíle a po zásluze zvítězil.
Celkové výsledky dávají naději do budoucnosti, neboť většina výborných žáků byla ve svých kategoriích z nižších ročníků.

Mgr. Milan Horký, učitel TV

Nebyly nalezeny žádné obrázky