Úspěchy na soutěžích

Postup v Coca Cola Školský pohár ´13

1.4.2013     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

První výkop tohoto ročníku se oproti rokům minulým jaksi zbytečně o měsíc přispíšil. Ačkoliv kalendář ukazoval 26.března, tak venku bylo zimní, větrné a mrazivé počasí. Ještěže nebyl na hřišti sníh… . I do tohoto nečasu vyběhli hoši z Mlýnské, aby poměřili své fotbalové dovednosti proti chlapcům ze ZŠ + MŠ Luká a ZŠ Jungmanova Litovel. Poslední soupeř ze ZŠ + Gymnázia Konice zřejmě kvůli nevlídnému počasí vůbec nedojel.
Toto 1.kolo turnaje ve velké kopané Coca Cola Školský pohár 2013 již vstoupilo do svého 11. ročníku. Hrálo se na „umělce“ mohelnického fotbalového oddílu turnajovým způsobem, každý s každým 2 x 20 minut.
V prvním zápase proti Litovli jsme měli výraznou převahu a konečné skóre 4 : 0 pro Mlýnskou bylo odpovídající předvedené hře soupeře. Góly vstřelili: Mirek Sýkora, (10 minuta), Vojtěch Cikryt (20´), Radek Marák (25´) a Nicolas Tregler (28´). Ve druhém duelu proti Luké byl průběh utkání vyrovnanější, přičemž výhodu měl tým, který hrál s větrem v zádech, ale i tak konečný výsledek 3 : 0 pro „Mlýnky“ byl přesvědčivý. O branky se podělili: opět Radek Marák, který se trefil 2x (3´a 16´) a Petr Kret (22´). Pozitivem na hře mohelnického týmu byla dobře organizovaná obrana, přesné a rychlé přihrávky a velmi dobrá kombinační hra s finální gólovou přihrávkou. V zápase o 2.místo v turnaji pak Luká porazila Litovel 3 : 0.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Mlýnská 10 : 0 9 bodů
2. ZŠ a MŠ Luká 6 : 3 6 ´´
3. ZŠ Litovel 3 : 7 3 ´´
4. ZŠ a Gymn. Konice 0 : 9 kont 0 ´´

V Mohelnici, 28. 3. 2013

Mgr. Milan Horký, pořadatel turnaje