Úspěchy na soutěžích

Okresní finále mladších žáků ve florbale

19.11.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V době vrcholících sportovních soutěží v kalendářním roce 2012 se ve čtvrtek 15.11. se uskutečnilo okresní finále mladších žáků ve florbale. Již tradičně se organizační stránky ujala Základní škola na Mlýnské ulici v Mohelnici.
A kdo přijel do Mohelnice ? Tohoto okresního kola se zúčastnilo celkem 8 družstev, které postoupily z kol základních. Byla to družstva: I. a VI. ZŠ Šumperk, NG Šumperk, III.ZŠ Zábřeh, ZŠ Štíty, ZŠ Nový Malín, ZŠ Loštice a pořádající ZŠ Mlýnská. Po rozlosování se týmy utkaly ve dvou skupinách každý s každým. Délka všech utkání byla 1 x 10 minut. Po skončení bojů ve skupinách se týmy utkaly o konečné pořadí. Poslední ze skupin o konečné 7. místo, třetí ze skupin o 5. místo a dva zápasy semifinále křížem. (A1 x B2 a A2 x B1). Z těchto semifinálových klání pak poražení o bronzovou medaili a vítězové o titul přeborníka šumperského okresu.
Celkovým vítězem ve florbalu mladších žáků se pro rok 2012 stali žáci z III. ZŠ Zábřeh. Na druhém místě skončili hoši z VI. ZŠ Šumperk, třetí pak skončila I.ZŠ Šumperk.
V letošním turnaji se příliš nedařilo pořádající ZŠ Mlýnské, když postup ze skupiny do semifinálových bojů jim unikl díky vzájemnému zápasu a v boji o pátou příčku nestačili na gymnazisty ze Šumperka.

Výsledky zápasů Mlýnské:
Mlýnská x VI.ZŠ Šumperk 3 : 1
ZŠ Štíty x Mlýnská 2 : 1
ZŠ Loštice x Mlýnská 2 : 2
NG Šumperk x Mlýnská 2 : 0

Konečné pořadí:
1. III. ZŠ ZÁBŘEH
2. VI. ZŠ ŠUMPERK
3. I. ZŠ ŠUMPERK
4. ZŠ ŠTÍTY
5. NG ŠUMPERK
6. ZŠ MLÝNSKÁ MOHELNICE
7. ZŠ NOVÝ MALÍN
8. ZŠ LOŠTICE

Mgr. Milan Horký, pořadatel turnaje