Úspěchy na soutěžích

Naši florbalisté postoupili

18.3.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

I letos zasáhli do bojů v již v16. ročníku florbalového turnaje RBP STREET HOCKEY žáci ze ZŠ Mlýnská. Pořadatel jim nalosoval, tak jako loni, těžkého soupeře ze ZŠ B. Němcové ze Zábřehu. Loni byl tento tým nad jejich síly a také letos k nám přijeli opravdu vítězně naladěni.
Hned v úvodu prvního utkání bylo jasné, že jsou hosté velmi dobří na míčku, skvěle kombinovali a přesně stříleli. Na první gól v naší brance se dlouho nečekalo, za chvíli přišel druhý a mírná korigace na 1 : 2 díky přesné střele Ondry Karafiáta pak na rozpoutala střelecké závody, na jejímž konci byla naše prohra 3 : 7. Po krátké přestávce a důraznému pohovoru nastoupili mohelničtí hráči k druhému zápasu jako vyměnění. Ukázalo se, že i my umíme dobře bránit, střílet a proměňovat šance. Soupeř nás viditelně ve druhém zápase podcenil a jeho konečný nápor jen snížil brankový rozdíl na 7 : 5 pro Mlýnky. O postupu do dalšího kola tak rozhodoval „zlatý gól“, tzn., že kdo dá gól, postupuje dál. Taktika byla jasná – vystřelit na branku a případně dorazit míček do brány. Po úvodním prohraném buly se však míček dostal před naši svatyni, kde poskakoval před prázdnou brankou. Naštěstí se k němu soupeř nedostal a tak jsme tuto nebezpečnou situaci přečkali bez úhony. Vzápětí jsme zaútočili a naše taktika slavila úspěch. Obránce vystřelil na brankáře, před ním stojící soupeřův obránce míček tečoval a ten odrazem o tyčku skončil v síti. Bylo odehráno 23 vteřin z prodloužení. Otřepané „nedáš – dostaneš“ se opět potvrdilo a my jsme postoupili. Možná až přímo do finále, které se uskuteční 11. dubna v Ostravě v hale Dubina. V každém případě se už teď těšíme na dalšího soupeře.
ZŠ Mlýnská reprezentovali: brankář Jan Holátko, obránce Petr Bílek – 2 góly, David Horák – 3, Jan Fryčovský -2, útočníci Ondřej Karafiát -2 a Martin Košťál -1.
Mgr. Milan Horký, učitel TV