Úspěchy na soutěžích

Češtinářské soutěžení

23.3.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Po dlouhé době, kdy se kromě výuky i některé soutěže odehrávaly v online prostředí, se naši žáci mohli zapojit do soutěží spjatých s češtinou opět v tradičním pojetí.

Školního kola recitační soutěže se na 2. stupni zúčastnilo 7 statečných, a to ve dvou kategoriích. V kategorii 6. a 7. ročník se nejlépe dařilo Jáchymovi Cerulovi ze 7.A s textem Ivana Martina Jirouse Ptala se Františky Marta. Další přesvědčivou recitátorkou byla Elisabet Uhrínová ze 6.B, která přednesla báseň M. Kratochvíla O hádavých skřítcích. V kategorii 8. a 9. ročník nás ve školním a zároveň okrskovém kole reprezentovaly žákyně třídy 9.B Adéla Jurníčková a Anna Svačinová. Obě dvě si připravily náročnější prozaické texty. V okrskovém kole, které se konalo 3. 3. 2022 v DDM Magnet Mohelnice, z našich recitátorů nejvíce porotu zaujala Anna Svačinová z 9. B s ukázkou z knihy Jiřího Holuba Jak se zbavit Mstivý Soni. Anička nás tedy bude reprezentovat 22. 3. 2022 v okresním kole v Šumperku. Přejeme hodně štěstí!

K řešení záludných úkolů olympiády z českého jazyka přistoupilo během školního kola 23 žáků osmého a devátého ročníku. Statečně se poprali s neobvyklými úlohami z oblasti mluvnické i s originálním zadáním úkolu slohového. Nejvíce bodů získala a první příčku tedy obsadila Andrea Drozdová z 9. A, o druhé místo se dělí Adéla Hrachovinová z 8.A a Valentýna Půrová z 9.B. V okresním kole v Šumperku nás 29. 3. 2022 budou reprezentovat Andrea Drozdová a Adéla Hrachovinová.

Děkujeme všem soutěžícím za aktivní přístup a chuť porovnat své schopnosti s ostatními. Přejeme hodně štěstí postupujícím do okresních kol obou soutěží!

M. Prvá