Školní družina a klub

Noc ve školní družině

4.4.2017     Dagmar Zajíčková     zpět do sekce Školní družina a klub

Tak jsme se dočkali!  I v letošním školním roce se uskutečnilo spaní ve školní družině zaměřené na karnevalové veselí. V pátek 24. března 2017 se sešlo ve školní družině na ZŠ Mlýnská společně s vychovatelkami D. Zajíčkovou a M. Pejchalovou 25 dětí plných očekávání, co se bude dít.

Nejdříve si všichni připravili pomocí spacáků, karimatek a oblíbených polštářků či plyšáků své pelíšky ke spaní, během chvilky se tak proměnily družiny v ložnice. Po té paní vychovatelka rozdělila děti do dvou družstev a mohlo začít soutěžení po chodbách školy. Celkem bylo připraveno pět soutěžních disciplín, při kterých děti prokázaly nejen soutěžního ducha, ale také obratnost a hbitost. Takovou snahu bylo třeba odměnit, a že odměna byla opravdu zasloužená a sladká, není ani potřeba zdůrazňovat. Po večeři se pokračovalo ve výtvarném duchu výrobou „ karnevalových škrabošek“. Obličeje dětí se tak proměnily v zajíčky, žirafy, prasátka, zebry či jiná zvířátka, čímž mohl začít karnevalový rej. Společně jsme si zatančili Macarenu, po níž nám děti ukázaly různé taneční pohyby jim blízké. Dokonce prokázaly svou ohebnost a zasmály se při tanci pod stále se snižující tyčí. Po tomto řádění se škola ponořila do ticha a mohla následovat tolik očekávaná noční stezka odvahy. Tajemná cesta, po níž se děti s napětím a možná obavami vydaly, byla osvětlena pouze svíčkami. Po takovém dobrodružství ne jednomu určitě vyhládne, proto nám přišla vhod druhá večeře. A po ní už šup do pyžámek, vyčistit zoubky a zalehnout do připravených pelíšků. Na dobrou noc a příjemné usínání následovalo promítání pohádky. Ráno po probuzení si všichni sbalili své věci do batůžků a posnídali. Zbývalo už jen odměnit děti za jejich odvahu při noční stezce „průkazy statečnosti“ a rozdat památeční medaile na dnešní kouzelnou noc spolu se sladkými odměnami. Když se postupně děti rozcházely s úsměvy a plny zážitků ke svým rodičům, byli jsme přesvědčeni, že se akce vydařila.

Mgr. M. Pejchalová, D. Zajíčková – vychovatelky ŠD