Bücherwurm

20.4.2017     Karla Theimrová     zpět do sekce Aktuality

Koncem března proběhlo na naší škole základní kolo soutěže v předčítání v německém jazyce Bücherwurm 2017 (Knihomol 2017), kterou každoročně vyhlašuje Goethe-Zentrum Pardubice. Letos byl k předčítání vybrán úryvek z knihy „Děvčátko Momo a ukradený čas“ německého spisovatele Michaela Endeho. Momo je děvčátko, které žije ve zřícenině divadla. Dospělí i děti ji často chodí navštěvovat: děti proto, aby si s ní hráli, dospělí proto, že jim umí Momo naslouchat. Jednoho dne se ve městě objevili podivní šedí muži, kteří lidem začali krást to největší bohatství, jejich čas. Momo se rozhodla, že to tak nenechá. Vrátí Momo lidem jejich ukradený čas a s ním i jejich ztracené štěstí a dobrosrdečnost?

Soutěže se zúčastnilo celkem 19 žáků 8. a 9. ročníků, kteří chtěli zúročit své znalosti a dovednosti získané v hodinách německého jazyka. Hodnotícími kritérii byly interpretace a výraz, technika čtení, fonetika a výslovnost. Atmosféra soutěže byla velmi dobrá, soutěžící se v průběhu soutěže vzájemně podporovali a výkony svých spolužáků odměňovali potleskem. V kategorii 8. ročníků se na 1. místě umístila Michaela Rozsívalová, na 2. místě byla Eliška Skývová a na 3. místě skončila Zuzana Havlíčková. V kategorii 9. ročníků 1. místo obsadila Sabina Fašinová, 2. místo Kateřina Klechová a 3. místo Adéla Šinclová. Celkovou vítězkou školního kola se stala Sabina Fašinová, která naši školu reprezentovala dne 5. 4. na soutěži Bücherwurm v Pardubicích v Divadle 29. Porotu tvořilo několik rodilých mluvčích, spolupracovnice Goethe Zentra a také vítězka z předešlého ročníku Bücherwurmu. Soutěžilo se v pěti kategoriích. Ve své kategorii obsadila Sabina 14. místo. Pro budoucnost jsou velmi cenné získané zkušenosti.

Všem žákům děkujeme za projevenou přízeň a těšíme se na jejich účast v dalším kole v roce 2018.

Mgr. Jolana Winklerová